Rychlý kontakt

Telefon: +420 379 494 222
Telefon/fax: +420 379 494 311
E-mail: info@mestyskolovec.cz

Úřední hodiny

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
7:00 - 17:00
7:00 - 15:30
7:00 - 17:00
7:00 - 15:30
7:00 - 14:00

 

Jsme na Facebooku Jsme na Instagramu Jsme na Youtubu

 

Kalendář

<< říjen 2020 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

Zajímavé odkazy

 

 Městys Koloveč se stal vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2010

Městys Koloveč  se stal vítězem krajského kola soutěže „Vesnice roku 2010“

Městys Koloveč se v letošním roce zúčastnil poprvé již 16. ročníku prestižní soutěže „Vesnice roku 2010“, jejímiž vyhlašovateli jsou Spolek pro obnovu venkova ČR, Svaz měst a obcí ČR,  Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a Ministerstvo zemědělství ČR, mediálním partnerem je Český rozhlas Plzeň.

Hodnotitelská komise, která  osobně navštívila a posoudila v letošním roce rekordní počet 29 přihlášených obcí Plzeňského kraje, měla  velmi těžký a odpovědný úkol vybrat v mimořádné konkurenci soutěžících ty nejlepší pro jednotlivá ocenění.

Slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola soutěže „Vesnice roku 2010“ proběhlo dne 1.7.2010 v přírodním kulturním areálu v Kolovči za účasti zástupců spolu vyhlašovatelů soutěže, soutěžících obcí, zástupců vítězných obcí z předcházejících ročníků soutěže, zástupců Plzeňského kraje, poslanců a řady dalších významných hostů a také za účasti hojného počtu místních občanů.

Významná ocenění  - Oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu získala obec Dolní Lukavice,   Zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí získala obec Svojšín, Modrou stuhu za společenský život získala obec Chanovice.

Nejvýznamnější ocenění Zlatou stuhu pro absolutního krajského vítěze v této soutěži získal Městys Koloveč, který  má společně se svou místní částí Zíchov necelých 1000 obyvatel.

 

„A je to doma“ -  Starosta Městyse Koloveč s významným  oceněním

"A je to doma" - starosta městyse Koloveč s významným oceněním

Čím Koloveč zaujal hodnotitelskou komisi ?

Především bohatým společenským životem, udržováním místních tradic, péčí o veřejnou zeleň a celkovým vzhledem městečka a také řadou nově vybudovaných objektů sloužících k veřejným účelům. Městys je malebný  nejen svojí okolní přírodou, ale také parčíky, upravenými uličkami a náměstími, oku lahodí  i většina zahrádek a domů o které se starají místní občané  .

   

                             U slavnostního vyhlášení nesměly chybět kolovečské báby

Kromě vlastní Zlaté stuhy získá Městys Koloveč také finanční odměnu ve výši 1 mil. Kč, použitelnou pro další rozvoj městyse.

„Do soutěže jsme se přihlásili poprvé, soupeření s ostatními přihlášenými obcemi jsme brali  vážně s respektem a pokorou k obrovské konkurenci a kvalitě ostatních 29 soutěžících obcí, ale také s  určitým nadhledem a typickým kolovečským   furiantstvím.

Městečko, jeho občany a život v něm,  jsme chtěli prezentovat takový, jaký ve skutečnosti je.

Věděli jsme, že máme hodnotící komisi co nabídnout a čím zaujmout, protože v městysi aktivně pracuje mnoho různých spolků, z nichž největším je TJ Slavoj Koloveč sdružující cca 350 členů a také Sbor dobrovolných hasičů Koloveč s pohotovostní jednotkou působící v rámci JPO 3,  a to ještě v současné době  zahájil svoji činnost nový divadelní  spolek „Kolofantí“.

Vedení městyse se snaží ve spolupráci s občany podporovat bohatý společenský, kulturní život, který tu zatím pulzoval hlavně od jara do podzimu v přírodním areálu „Stará cihelna“, ale brzy už bude uvedeno do provozu nové Kulturní a administrativní zařízení, které bylo spolufinancováno EU.

Městys také podporuje sportovní vyžití občanů v městečku, udržuje místní tradice, mezi které patří zejména „Přemílání bab na mladá děvčata v Kolovečském mlýnu“,  modernizuje a zvelebuje veřejné budovy a ostatní občanskou vybavenost, udržuje veřejná prostranství a zeleň, zkrátka vytváří podmínky pro to, aby se v našem městečku místním lidem i návštěvníkům dobře žilo, aby se zde cítili spokojeně  a vytvořili si k tomuto místu hluboký citový vztah.

 

                 Slavnostní vyhlášení sledovalo několik stovek přítomných hostů

Myslíme také na turisty, kteří naše městečko hojně navštěvují zejména díky velice známému soukromému Muzeu techniky a řemesel a keramické dílně pana Volfa a také díky tomu, že Kolovčem prochází mezinárodní cyklostezka Regensburg-Praha a v okolí je i řada zajímavých míst.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Při tak významné akci nemohlo chybět malé občerstvení

Postupně také rozšiřujeme obytnou zónu na rodinné domky Chceme, aby v městečku bydleli mladí lidé, aby se městečko trvale rozvíjelo.

S nadsázkou lze říci, že pokud budeme mít v Kolovči aktivní občany a  pracovité a osvícené zastupitele, dobře fungující mateřskou a základní školu, farnost, zázemí pro pořádání společných akcí a pro sportovní aktivity a také několik  útulných hospůdek, tak  bude rozvoj a budoucnost Kolovče zajištěna.

Samozřejmě, že naplňování všech plánů a projektů směřujících k rozvoji a zvelebování našeho sídla stojí mnoho času a velké úsilí všech zúčastněných, ale dosažené výsledky a snad i spokojenost občanů stojí za to.

Zlatá stuha je pro nás pro všechny občany Kolovče a vedení městyse velkým úspěchem a oceněním naší dosavadní práce. Je to také velký závazek, abychom v započatém díle pokračovali. Věřím, že nás toto ocenění bude motivovat a také inspirovat k dalším aktivitám prospěšným pro městys Koloveč a že nám také otevře dveře k dalším dotacím, tolik potřebným pro náš  další rozvoj.

Zlatá stuha je také oceněním pro všechny ostatní subjekty, se kterými Městys Koloveč dlouhodobě a velmi dobře spolupracuje, ať se již jedná o místní občanská sdružení a spolky,  základní a mateřskou školu, místní farnost, zaměstnavatele a živnostníky, tak také o sousední obce, mikroregiony, sdružení obcí a MAS, jejímiž je městys Koloveč členem, a v neposlední řadě také o nadřízené úřady včetně Krajského úřadu Plzeňského kraje a zejména samotného Plzeňského kraje. Nesmíme také zapomenout na volené zástupce, poslance a senátory  Parlamentu ČR, se kterými městys spolupracuje a kteří úspěšně hájí zájmy našeho sídla a celého regionu.

Bez shora jmenovaných a jejich pomoci by Městys Koloveč  na tuto prestižní cenu určitě nedosáhl a proto jim všem patří srdečné poděkování.

Víme, že získané ocenění, ze kterého máme velkou radost, je momentálním úspěchem, ale také víme, že je stále v našem městečku co zlepšovat a rozvíjet ke spokojenosti občanů Městyse Koloveč.

Jsem přesvědčen, že se o to budeme i nadále společnými silami všichni snažit.

Městys Koloveč postoupil jakožto krajský vítěz do celostátního kola, ve kterém  se utká s ostatními krajskými vítězi o celkové vítězství v této soutěži.

 

Krajští vítězové soutěže Vesnice roku 2010

Kraj

Obec

Jihočeský

Čížová

Jihomoravský

Krásensko

Karlovarský

Merklín

Královéhradecký

Nepolisy

Liberecký

Sloup v Čechách

Moravskoslezský

Hlavnice

Olomoucký

Vikýřovice

Pardubický

Střemošice

Plzeňský

Koloveč

Středočeský

Ratměřice

Ústecký

Březno

Vysočina

Vír

Zlínský

Hvozdná

Zdroj: MMR

Celostátní hodnotitelská komise, která navštíví Městys Koloveč  ve středu 1. září 2010 v čase od 8.00 do 12.00 hodin, se seznámí s naším městečkem, setká se s jejími představiteli, včetně zástupců místních spolků, základní a mateřské školy, místními zaměstnavateli, správcem kolovečské farnosti, atd., seznámí se s základními informacemi o městysi včetně koncepčních materiálů jejího rozvoje a také proběhne prohlídka městečka a setkání s místními občany.

Věřím, že se všichni na tuto návštěvu pečlivě připravíme, abychom dobře reprezentovali nejen sami sebe, naše městečko, ale také Domažlicko a Plzeňský kraj a případně uspěli i v celostátním kole.

Vyhlášení konečných výsledků soutěže by mělo poté proběhnout do konce září 2010.

 

Ing. Václav Pergl

starosta městyse Koloveč 

Přílohy