Rychlý kontakt

Telefon: +420 379 494 222
Telefon/fax: +420 379 494 311
E-mail: info@mestyskolovec.cz

Úřední hodiny

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
7:00 - 17:00
7:00 - 15:30
7:00 - 17:00
7:00 - 15:30
7:00 - 14:00

 

Jsme na Facebooku Jsme na Instagramu Jsme na Youtubu

 

Kalendář

<< duben 2020 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

Zajímavé odkazy

 Archiv novinek

Zápis dětí do 1. ročníku Základní školy Koloveč na školní rok 2020/2021

ZŠ Koloveč oznamuje veřejnosti, že vzhledem k vyhlášení nouzového stavu v ČR proběhne zápis dětí do 1. ročníku ZŠ Koloveč pro školní rok  2020/2021 v termínu od 1. do 16. dubna 2020 a to výjimečně bez přítomnosti dětí a rodičů.

Vyplněnou žádost o přijetí dítěte společně s dotazníkem, kopií rodného listu a u odkladů i doporučení dětského lékaře a poradenského pracoviště, zašle zákonný zástupce dítěte ve stanoveném termínu poštou na adresu školy nebo datovou schránkou, případně prostřednictvím e-mailu, ovšem jen s podmínkou, že žadatel disponuje  certifikovaným elektronickým podpisem.

Pouze ve výjimečných případech si lze po telefonické domluvě domluvit osobní schůzku ve škole.

Bližší informace a Tiskopis žádosti o přijetí jsou k dispozici na webových stránkách školy https://www.zskolovec.cz/rubrika/zapis-do-1-tridy/.

Ing. Václav Pergl, starosta Městyse Koloveč

Opatření proti šíření koronaviru v Městysi Koloveč

S odvoláním na opatření, která přijala Vláda ČR dne 30.3.2020 v souvislosti se zamezením ohrožení zdraví a šíření koronaviru na území ČR, Vás starosta městyse Koloveč informuje:

 

Na základě Rozhodnutí Plzeňského kraje budou v souvislosti s opatřeními zamezujícími šíření koronaviru po území ČR, s platností od 1.4.2020 do odvolání  omezeny některé nevyužité autobusové spoje na lince Klatovy – Koloveč – Holýšov a na lince Koloveč – Kdyně – Domažlice a  dále bude úplně pozastaveny autobusové spoje na lince Koloveč, Srbice, Strýčkovice.  Změny jízdních řádů ZDE.  [›]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

S odvoláním na opatření, která přijala Vláda ČR dne 18.3.2020 v souvislosti se zamezením ohrožení zdraví a šíření koronaviru na území ČR, Vás starosta městyse Koloveč informuje:

Vzhledem k povinnosti nošení ochranných prostředků (roušek, respirátorů, ústenek, šátků, šál nebo jiných prostředků, které brání šíření kapének), prosíme všechny, kteří doma vyrábí svépomocí roušky a jsou ochotni je předávat i ostatním občanům, aby vyrobené roušky až do odvolání průběžně odevzdávali po telefonické dohodě s tajemníkem úřadu na Úřad Městyse Koloveč, kde se budou shromažďovat a následně vydávat všem zájemcům dle potřeby. Velice všem děkujeme za tuto pomoc.

 

Podle stanoviska Státního zdravotního ústavu k nakládání s odpadem v době epidemie COVID-19 a sdělení MŽP k nakládání s ochrannými rouškami je aby, domácnosti v karanténě (nebo domácnosti s potvrzeným onemocněním COVID-19) by ukládaly svůj veškerý odpad (včetně použitých roušek a kapesníků) do igelitových pytlů a zavázané pytle odkládaly výhradně do popelnic do směsného komunálního odpadu. Pro domácnosti, které nejsou v karanténě nebo nejsou přímo infekční se nic, ani v třídění odpadů, do kantejnerů nemění.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

S odvoláním na opatření, která přijala Vláda ČR dne 15.3.2020 v souvislosti se zamezením ohrožení zdraví a šíření koronaviru na území ČR, Vás starosta městyse Koloveč informuje:

 

1. S odkazem na Usnesení vlády č. 87 ze dne 15. března 2020 městys Koloveč omezuje od 16. března 2020 do odvolání rozsah úředních hodin na Úřadě městyse Koloveč jen na pondělí od 14:00 do 17:00 hod. a středu od 9:00 do 12:00 hodin a na Pracovišti pečovatelské služby Koloveč jen ve čtvrtek od 8:00 do 11:00 hodin. . Vyzýváme v této souvislosti veřejnost, aby si v době karantény vyřizovali na úřadu jen neodkladné záležitosti. Mimo úřední hodiny bude budova úřadu uzamčena. Platby místních poplatků na rok 2020 mohou probíhat bezhotovostně. Bližší informace Vám sdělí telefonicky na úřadu.

2. Pečovatelská služba Koloveč nabízí občanům starších 65 let a zdravotně postiženým osobám, kteří nemají příbuzné či blízké, či sousedy, zajištění obstarávání základních životních potřeb (donášky oběda, nákup potravin, léků, hygienického či drogistického zboží) po dobu vyhlášené karantény. V případě zájmu se obracejte na pečovatelskou službu Koloveč, na telefonní číslo 739 590 779.

3. Mateřská škola Koloveč žádá občany, kteří využívají stravovací služby místní vývařovny, aby dodržovali výdejní dobu obědů od 9:30 do 10:00 hodin. Výdej oběda se uskuteční ve zpřísněném režimu bezkontaktně jen přes okno budovy u vstupu do kuchyně, kde zároveň strávníci předají náhradní jídlonosič na další den. Budova vývařovny bude uzamčena.

4. Po dobu karantény až do odvolání zůstane uzavřené dětské hřiště v Kolovči a pracovní dvůr v Kolovči, sloužící ke sběru velkoobjemového a nebezpečného odpadu. 

5. Prodej kuřic na Staré radnici v Kolovči, plánovaný na pátek 20. března 2020, se z důvodu karantény ruší.   

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

S odvoláním na opatření, která přijala Vláda ČR dne 13.3.2020 v souvislosti se zamezením ohrožení zdraví a šíření koronaviru na území ČR, Vás starosta městyse Koloveč informuje, že s účinností od 14.3.2020 do 24.3.2020 budou mít všechna restaurační zařízení v městysi Koloveč zavřeno.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

S odvoláním na opatření, která přijala Vláda ČR a Bezpečnostní rada státu dne 12.3.2020 v souvislosti se zamezením ohrožení zdraví a šíření koronaviru na území ČR, Vás starosta městyse Koloveč informuje o opatřeních, která v této souvislosti přijal městys Koloveč:

  • Na základě doporučení zřizovatele a rozhodnutí ředitelky MŠ Koloveč, bude s účinností od 16.3.2020 do odvolání přerušen provoz MŠ Koloveč, přičemž vaření obědů pro cizí strávníky bude i nadále pokračovat.

S účinností od 13.3.2020 do odvolání:

  • Bude uzavřena veřejná knihovna městyse Koloveč.

  • Bude otevřen Úřad městyse Koloveč pro veřejnost pouze v úřední dny, a to v pondělí a ve středu od 7:00 do 17:00 hodin. V ostatních dnech bude úřad pro veřejnost uzavřen. V případě potřeby vyřízení neodkladných záležitostí, bude možné tuto situaci řešit individuálně, po telefonické dohodě s tajemníkem úřadu.

  • Budou mít všechna restaurační zařízení v městysi Koloveč otevřeny své provozovny maximálně do 20:00 hodin. V této souvislosti upravuje Restaurace Šumava svoji otevírací dobu tak, že bude mít otevřeno od úterý do neděle vždy od 15:30 do 20:00 hodin a Restaurace Zichov tak, že bude mít otevřeno ve středu od 14:30 do 18:00 hodin a v pátek od 15:00 do 18:00 hodin.

  • Bude pozastaveno konání mší svatých v Kostele „Zvěstování Panny Marie v Kolovči“, přičemž setkání s panem farářem je možné si domluvit individuálně vždy v neděli od 9:00 do 10:00 hodin v kostele  a nebo ve čtvrtek od 16:00 hodin na faře.

  • Bude zrušeno konání nedělních burz drobného zvířectva na Staré radnici v Kolovči, pořádaných Českým svazem chovatelů, základní organizací Koloveč.

  • Městys Koloveč současně doporučuje všem místním spolkům a sdružením, které pořádají různé divadelní, hudební, sportovní, kulturní či společenské akce, výstavy a jiná shromáždění, včetně výročních schůzí, zkoušek, tréninků, atd., aby z preventivních důvodů až do odvolání zrušily veškeré plánované akce a to i v případě, kdy by se těchto akcí mělo zúčastnit méně než 30 osob.

  • Městys Koloveč současně žádá občany, zejména seniory,  aby důsledně dodržovali doporučená hygienická či karanténní opatření a sledovali průběžně svůj zdravotní stav a v případě podezření na příznaky onemocnění koronavirem, aby neprodleně kontaktovali svého lékaře nebo hygienickou stanici a o výsledku informovali starostu městyse Koloveč.

Děkujeme za pochopení.

Odkazy na webové stránky institucí:

Ministerstvo zdravotnictví: www.mzcr.cz 

Státní zdravotní ústav:www.szu.cz

Krajské hygienické stanice: www.szu.cz/knihovna/hygienicke-stanice-a-zdravotni-ustavy.cz

 

Ing. Václav Pergl, starosta Městyse Koloveč 

 

Oznámení o konání veřejného zasedání Zastupitelstva Městyse Koloveč

Městys Koloveč oznamuje široké veřejnosti, že v pondělí 9.3.2020 se od 19:00 hod. uskuteční v kulturním domu v Kolovči veřejné zasedání zastupitelstva Městyse Koloveč, na které jsou všichni srdečně zváni.  Program jednání - ZDE. [›]

Ing. Václav Pergl, starosta městyse Koloveč

 

 

Masopustní průvod v Kolovči

TJ Slavoj Koloveč, oddíl rekreačního sportu zve širokou veřejnost na Masopustní průvod v Kolovči, který se uskuteční tuto sobotu 29.2.2020 od 15:00 hod od Kulturního domu v Kolovči. Po průvodu bude následovat masopustní veselice v restauraci Šumava v Kolovči. Plakát - ZDE. [›]

Ing. Václav Pergl, starosta městyse Koloveč

Masopustní průvod na Zichově

Sbor dobrovolných hasičů Zichov zve širokou veřejnost na Masopustní průvod, který vychází tuto sobotu 22.2.2020 ve 13:00 hod. od Kulturního domu na Zichově.

Ing. Václav Pergl, starosta městyse Koloveč

Vodní nádrž

Městys Koloveč oznamuje široké veřejnosti, že stavba Vodní nádrže Koloveč - "Jordánek", byla přihlášena do soutěže "Žít krajinou", kterou organizuje Státní pozemkový úřad ve spolupráci s Českomoravskou komorou pro pozemkové úpravy. Slavnostní vyhlášení výsledků této soutěže proběhne 19.5.2020 v Hlavním sále Senátu PČR.

Pokud se Vám tato ekologická stavba líbí, podpořte ji svým hlasem v termínu do 29.2.2020 ve veřejném hlasování na http://www.soutezzitkrajinou.cz/cz/hlasovani-verejnosti 

Postup při hlasování: - Vyplnit povinné údaje - Začít s hodnocením přihlášených projektů - Zvolit kategorii Tvorba a ochrana krajiny - Najít projekt - "Vodní nádrž VN 2 a polní cesta VPC 3.11 v k.ú. Koloveč" - Hlasovat.

Ing. Václav Pergl, starosta městyse Koloveč

Ples Městyse Koloveč - 15.2.2020 v KD Koloveč

Městys Koloveč zve širokou veřejnost na tradiční ples, který se koná v sobotu 15.2.2020 od 20:00 hod v Kulturním domu v Kolovči. K poslechu a tanci hraje kapela Music Klatovy Josefa Kolorose. Těšit se můžete na bohatou tombolu a překvapení večera. Předprodej vstupenek, které jsou slosovatelné o hlavní ceny v tombole, probíhá v podatelně Úřadu městyse Koloveč od 20.1.2020. Plakát na akci - ZDE. [›]

Ing. Václav Pergl, starosta městyse Koloveč

 

Veřejná výzva - nabídka pracovního místa na Úřadu městyse Koloveč

Městys Koloveč veřejně vyzývá případné uchazeče o pracovní místo, aby podali přihlášku v termínu do 28.2.2020 na Úřad městyse Koloveč. Text veřejné výzvy - ZDE. [›]

Ing. Václav Pergl, starosta městyse Koloveč  

 

 

Informace - spuštění nových webových stránek CHVAK a.s./VSOD

Městys Koloveč oznamuje občanům Kolovče a Zíchova, že provozovatel vodovodu a kanalizace, společnost CHVAK a.s./VSOD spustil nový webový portál www.chvak.cz. Veškeré změny, které přináší tento nový portál s on-line přístupem zákazníkům jsou - ZDE. [›]

Ing. Václav Pergl, starosta městyse Koloveč

Dětský maškarní karneval v Kolovči

TJ Slavoj Koloveč, oddíl rekreačního sportu zve širokou veřejnost na dětský maškarní karneval, který se uskuteční v sobotu 1.2.2020 od 14:00 hod v Kulturním domu v Kolovči. K tanci a poslechu hraje Jan Schimmer. Děti v maskách čeká řada soutěží a tombola. Plakát na akci - ZDE. [›]

Ing. Václav Pergl, starosta městyse Koloveč

Pečovatelská služba Koloveč rozšiřuje od 1.1.2020 své služby i do okolních obcí

Městys Koloveč oznamuje široké veřejnosti, že pečovatelská služba Koloveč, fungující pro klienty z řad seniorů a osob se zdravotním postižením od 27 let věku, rozšiřuje od 1.1.2020 své služby i do sousedních obcí.

Služba bude nově poskytována ve všech dnech od 7:00 do 20:00 hod. dle potřeb klientů a kapacity poskytovatele.

BLIŽŠÍ INFORMACE LZE ZÍSKAT NA:  https://www.mestyskolovec.cz/cs/pecovatelskasluzba/ [›]

INFORMAČNÍ LETÁK - ZDE [›]

Ing. Václav Pergl, starosta městyse Koloveč

 

Myslivecký ples v Kolovči - 18.1.2020 od 20:00 hod v KD Koloveč

Myslivecké sdružení "SLUKA" Koloveč zve širokou veřejnost na tradiční Myslivecký ples, který se bude konat v sobotu 18. ledna 2020 od 20:00 hod v Kulturním domu v Kolovči. K tanci a poslechu hraje skupina DUPALKA. Pořadatelé připlavili bohatou zvěřinovou tombolu.

Ing. Václav Pergl, starosta městyse Koloveč

Sportovní ples v Kolovči - 25.1.2020 od 20:00 hod v KD Koloveč

Tělovýchovná jednota "SLAVOJ" Koloveč, oddíl kopané, zve širokou veřejnost na tradiční Sportovní ples, který se bude konat v sobotu 25. ledna 2020 od 20:00 hod v kulturním domu v Kolovči. K tanci a poslechu zahraje kapela ASFALT.

Ing. Václav Pergl, starosta městyse Koloveč

Rozpis akcí Pionýrské skupiny KOLO Koloveč na rok 2020

Rozpis akcí Pionýrské skupiny KOLO Koloveč na rok 2020 - ZDE. [›]

Ing. Václav Pergl, starosta městyse Koloveč

Vánoční besídka v Základní škole v Kolovči

Městys Koloveč oznamuje široké veřejnosti, že se dne 19.12.2019 od 17:00 hod uskuteční v přístavbě Základní školy v Kolovči Vánoční besídka, kterou si pro Vás připravily děti ze Základní školy Koloveč. Plakát - ZDE. [›]

Ing. Václav Pergl, starosta městyse Koloveč

Vánoční koncert muzikálové zpěvačky Michaely Noskové v Kolovči

Městys Koloveč zve občany Kolovče a Zichova na Vánoční koncert v podání mutikálové zpěvačky Michaely Noskové, který se uskuteční v pondělí 23.12.2019 od 18:00 hod v kulturním domu v Kolovči. Plakát - ZDE. [›]

Ing. Václav Pergl, starosta městyse Koloveč

Vánoční mše svatá a výstava betlému v kostele Na nebevzetí Panny Marie v Kolovči

Městys Koloveč oznamuje široké veřejnosti, že dne 24.12.2019 od 22:30 hod se v kostele Na nebevzetí Panny Marie v Kolovči uskuteční Vánoční mše svatá.

Kostel bude tentýž den otevřen v době od 13:00 hod do 16:00 hod veřejnosti, přičemž je možné si prohlédnou vánočně vyzdobený interiér kostela a vystavený betlém a také si vyzvednout Betlémské světlo.

Mše o 1. a 2. Svátku vánočním, tedy 25. a 26. 12. 2019 se budou konat vždy od 8:00 hod.

Ing. Václav Pergl, starosta městyse Koloveč

Oznámení o konání veřejného zasedání zastupitelstva Městyse Koloveč - 9.12.2019 od 19:00 hod v KD Zíchov

Městys Koloveč zve širokou veřejnost na zasedání zastupitelstva Městyse Koloveč, které se bude konat v pondělí 9.12.2019 od 19:00 hod. v Kulturním domu na Zichově. Program jednání je uveden ZDE [›].

Ing. Václav Pergl, starosta městyse Koloveč

 

ČEZ Distribuce a.s. - Oznámení o přerušení dodávky elektřiny v Kolovči 5.11. a 12.11.2019

ČEZ Distribuce a.s. oznamuje veřejnosti, že v úterý 5. 11. 2019 a 12.11.2019 proběhne v Kolovči a na Zíchově plánovaná odstávka dodávky elektřiny. Seznam dotčených ulic a budov s číly popisnými či evidenčními - ZDE.

Ing. Václav Pergl, starosta městyse Koloveč

ČEZ Distribuce a.s. - Oznámení o přerušení dodávky elektřiny v Kolovči 10.10. a 24.10.2019

ČEZ Distribuce a.s. oznamuje veřejnosti, že ve čtvrtek 10.10.2019 a ve čtvrtek 24.10.2019 proběhne v Kolovči a na Zíchově plánovaná odstávka dodávky elektřiny. Seznam dotčených ulic a budov s číly popisnými či evidenčními - ZDE. [›]

Ing. Václav Pergl, starosta městyse Koloveč