Telefon: +420 379 494 222
E-mail: info@mestyskolovec.cz
Vesnice roku 2010 Plzeňského kraje
a stříbrná Vesnice 2010 České republiky.
Sociální sítě
Instagram Youtube
Hledání
vyhledávání

8.7.2009 Přemílání bab v kolovečském mlýnu

„Milé dámy neváhejte, do Kolovče pospíchejte, ve mlýně se přemlít dejte, kosmetiku vynechejte. Zpět se vrátí mladá léta, všem neduhům bude veta“.

Pro všechny báby a babičky, které by chtěly vyzkoušet omlazovací účinky kolovečského mlýna, ale samozřejmě i pro všechny ostatní zájemce a návštěvníky Kolovče, kteří se chtějí na vlastní oči přesvědčit o jeho zázračných účincích máme příznivou zprávu, neboť větrné lopatky zázračného kolovečského mlýna se opět roztočí a to konkrétně v sobotu 8. srpna 2009 od 15.00 hod. v přírodním areálu Stará cihelna v Kolovči, kdy bude vlastní přemílání bab na mladá děvčata vyvrcholením I. setkání rodáků a přátel Městyse Koloveč v jeho novodobé historii.

Součástí oslav Kolovečského mlýna a setkání rodáků a přátel Městyse bude také bohatý doprovodný program.

Všem návštěvníkům mohu doporučit návštěvu místní výstavy Historie a současnost Městečka Koloveč v přístavbě Základní školy, dále výstavu automobilových veteránů přímo v přírodním areálu Stará cihelna, kde též bude probíhat od 12.00 do 13.00 hod. koncert dechové kapely Vrchovanka, od 13.00 do 14.00 bude následovat slavnostní setkání a přivítání rodáků a přátel městyse Koloveč starostou a ostatními představiteli městyse, spojené s křtem nově vydané knihy „Městečko Koloveč – Obrazy z dějin a současnosti městečka“, s požehnáním nového symbolu – vlajky, resp. praporu městyse Koloveč a jeho dekorování stuhou při příležitosti setkání rodáků a znovu přidělení statutu Městys ( po 55 letech ).

Dále se bude konat od 14.00 do 15.00 hod. koncert bicích nástrojů v podání známé hudební skupiny Muerta Mente.

Od 15.00 do 17.30 hod. bude následovat zlatý hřeb programu - Přemílání bab na mladá děvčata ve světoznámém Kolovečském mlýně.

Pro návštěvníky Kolovče, kteří by se chtěli v Kolovči zdržet až do večerních hodin a samozřejmě také pro všechny rodáky a přátelé Městyse Koloveč je dále připraven další program a to buď přímo v areálu Stará cihelna, kde bude od 19.00 do 21.00 hod. koncertovat skupina OZZY OSBOURNE REVIVAL a poté od 21.00 hod začíná taneční zábava se skupinou SONET, nebo v areálu u restaurace SAUNA, kde od 19.00 hod. hraje k poslechu a tanci dechová kapela Malá muzika Nauše Pepíka.

V neděli 9.8.2009 potom bude probíhat Kolovečská pouť, jejíž součástí je kromě pouťových a zábavných atrakcí také výstava Historie a současnost Městečka Koloveč v přístavbě Základní školy a bohatý celodenní sportovní program v místním areálu TJ Slavoj Koloveč.

Podrobnější informace poskytne zájemcům přímo pořadatel – Městys Koloveč.

Na shledání s Vámi se těší pořadatelé a občané Městyse Koloveč.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací o použití cookies